لوگوی مجله بیدار

شماره‌ی ۴۴

در این شماره
داستان
مقاله
نقد
پادکست
ترجمه
نویسندگان
همکاری
جشنواره
کارگاه نویسندگی
در این شماره داستان مقاله نقد پادکست ترجمه نویسندگان همکاری جشنواره کارگاه نویسندگی

Anna Farzin | مجله‌ی داستانی بیدار
آنا فرزین

آنا فرزین

نویسنده

آنا عاطفه فرزین‌در، دکترای خود را در رشته‌ی زبان‌شناسی از دانشگاه سوربن پاریس و دکترای علوم کامپیوتری را از دانشگاه مونترال کانادا اخذ کرده است. او هم‌اکنون استاد هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس‌آنجلس است.

او همچنین بیش از بیست سال در زمینه‌های هنری و ادبی فعالیت داشته است. چندین نمایشگاه نقاشی انفرادی و نمایشگاه جمعی در اروپا، کانادا و آمریکا برگزار کرده است. وی در دانشکده‌ی هنرهای زیبای ورسای فرانسه و آتلیه‌ی هنرهای زیبای پاریس تحصیل کرده است. کتاب هزارویک شب، مجموعه‌ی آثار نقاشی‌های اوست که با الهام از مینیاتورهای ایرانی، زیبایی ظاهری و حساسیت درونی، عقل و احساسات را بازآفرینی می‌کند. او با سبک منحصربه‌فرد معاصر، ایده‌های خود را در یک فضای نوشتاری و تصویریِ هماهنگ با تعهدات اجتماعی خود، با محوریت زنان و جایگاه آن‌ها در جامعه بیان می‌کند.

در کارنامه‌ی او بیش از سی مقاله‌ی علمی در زمینه‌ی پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی وجود دارد. همچنین پنج کتاب به‌انگلیسی و فرانسه نوشته که به‌عنوان مرجع در دانشگاه‌های دنیا تدریس می‌شوند. آنا فرزین، داستان‌های کوتاهی در زمینه‌ی ادبیات و خاطره‌نویسی به فارسی، فرانسه و انگلیسی می‌نویسد.


از آنا فرزین:

خانه درباره‌ی ما خبرنامه تماس با ما پیوندها
© مجله‌ی داستانی بیدار.
درباره‌ی ما
خبرنامه
تماس با ما
پیوندها